T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Madam Butterfly Operası Edirne’de Sahne Alıyor


     Edirne Valiliği ve Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu tarafından organizasyonu ile düzenlenen etkinlikte Stara Zagora Devlet Operasının Giacomo PUCCINI’ın eseri Madam Butterfly, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi sahnesinde 25 Nisan Çarşamba günü saat 19.00’da sergilenecek.
     Edirne Valiliği ve Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne Başkonsolosluğu nezdinde Trakya Üniversitesi ve Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü ortaklığı ile gerçekleştirilecek opera ’ya Bulgaristan Cumhuriyeti’nden de Kültür Bakan Yardımcısı, Kültür Bakanlığı Müsteşarı, 6 İl Valisi, Belediye Başkanları ile çok sayıda davetli katılacak.
     Madam Butterfly Operası Muhteşem teknik yapısı ile ön plana çıkan, Trakya Üniversitesi’nin modern salonunda Devlet Konservatuarı’nın da katkılarıyla Bulgaristan Stara Zagora Devlet Operası’nın Giacomo PUCCINI’ın eseri “Madam Butterfly” Edirne’de sahne alacak.
     1925 yılında kurulan Stara Zagora Devlet Operası, günümüzde zengin ve iddialı repertuara sahiptir. Son yıllarda 10’dan fazla ülkeden sanatçı kadrosuna katmış olup aralarında Türkiye’den bir Korist ve Balet sanatçısı bulunmaktadır. Misafir olduğu Amerika’da ve Avrupa ülkelerinde büyük başarılara imza atmıştır.

BroadcastButterflyhdl1211.jpg
img_5a7dbd693fab8.jpg